Odzież termoaktywna – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Trenując jakikolwiek sport z większą intensywnością niż przysłowiowe od czasu do czasu, dość szybko można zorientować się, że odpowiednia termoaktywna odzież bardzo mocno wpływa na jakość treningu. Jak wybrać tę odpowiednią dla siebie?

Na tropie idealnej bielizny termoaktywnej

Uprawianie sportu w zwykłej bawełnianej odzieży jest niewygodne. Tego typu koszulki czy spodenki pochłaniają i trzymają wilgoć, nie odprowadzają jej i nie zapewniają ochrony przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Z kolei wysokiej jakości, odpowiednio dobrana odzież termoaktywna zapewnia komfort podczas treningu oraz utrzymuje temperaturę ciała na stałym, optymalnym dla organizmu poziomie. Podpowiadamy, jak przygotować się do zakupu pierwszych termoubrań i na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze.

O termoaktywnej odzieży

Bielizna termoaktywna kojarzy się przede wszystkim z odzieżą sportową o wysokim standardzie. Wykonana jest z tkanin syntetycznych pomyślanych tak, aby ich główną funkcją było sprawne odprowadzanie potu ze skóry. Bielizna termoaktywna wykorzystywana jest głównie w sporcie, ponieważ dobrze sprawdza się nawet przy bardzo intensywnym wysiłku, na przykład podczas biegania czy jazdy na rowerze. Odzież tego typu można nosić bezpośrednio na skórze, wówczas pełni ona funkcję tzw. drugiej skóry.

Wybór odpowiedniej termoaktywnej bielizny

Najważniejszą kwestią, nad którą musimy się pochylić, jest dopasowanie możliwości bielizny termoaktywnej do rodzaju aktywności oraz do jej intensywności. Dodatkowo, zwłaszcza będąc estetą, należy zwrócić uwagę na styl i dopasowanie bielizny do reszty naszej garderoby. 

W skrócie – bielizna termoaktywna musi nas po prostu zadowolić. Na szczęście obecnie typowo sportowy charakter odzieży nie musi już kłócić się z designem, a projekty odzieży outdoorowej potrafią zaskoczyć ciekawym stylem.

1. Termoodzież dla biegaczy

Bardzo ważne jest dopasowanie stroju do rozmiaru i sylwetki biegacza. Wybrane ubrania powinny być elastyczne i odporne, także na niepogodę. Warto skompletować zestaw, na który składać się będzie zarówno lekka odzież termoaktywna, jak i grubsza, którą spokojnie można założyć, gdy temperatura na zewnątrz spadnie w okolice 0. Dzięki odpowiednio dobranej odzieży będziemy mogli skupić się na treningu, bez obaw o wychłodzenie lub przeziębienie, a tym samym będzie on bardziej skuteczny.

2. Termoodzież dla rowerzystów

Odzież dla rowerzystów przypomina wyglądem i właściwościami ubrania dla biegaczy. Należy pamiętać o ich odpowiednim dopasowaniu, aby nie podwijały się i zapewniały komfort podczas jazdy. Warto też rozważyć zakup spodenek z wkładką chroniącą przed otarciami o siodełko.

3. Termoodzież na siłownię

Ze względu na stałą i optymalną temperaturę wewnątrz klubów fitness bez problemu można sięgnąć po cieńszy rodzaj bielizny. Warto pamiętać, że odzież, którą wybieramy do treningu na siłowni, powinna być elastyczna i wytrzymała. Szczególnie polecane są koszulki termoaktywne z płaskimi szwami, które mogą całkowicie zastąpić typową koszulkę do ćwiczeń. Dzięki temu unikniemy bolesnych otarć i zapewnimy sobie niezwykle komfortowy trening.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*