Smartwatch – idealny zegarek na wakacje!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Niektórzy uważają smartwatch za gadżet i nieprzydatną nowinkę, inni za bardzo przydatne urządzenie – również na wakacjach. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach? Jakie warto wybierać, aby w pełni cieszyć się z możliwości, jakie oferują?

Co przemawia za przydatnością smartwatcha?

Pomijając głosy krytyków, którzy postrzegają smartwatche za nieprzydatne w dobie smartfonów, mają one szereg zalet. Przede wszystkim:

  • umożliwiają szybki podgląd wiadomości,
  • zdjęcia z telefonu bez samowyzwalacza,
  • oferują wiele przydatnych funkcji dla osób uprawiających różne sporty,
  • wygodny w użyciu GPS,
  • przydatne aplikacje z łatwym dostępem do nich.

Smartfon i smartwatch – uzupełniają się czy niepotrzebnie dublują?

Zamysłem w stworzeniu smartwatcha była współpraca ze smartfonem. Istnieją wprawdzie modele działające niezależnie dzięki miejscu na kartę SIM, ale nie jest to standard. W końcu jednym z głównych funkcji smartfona jest szybki podgląd powiadomień ze smartfona. Można więc odbierać  je szybciej bez wyciągania z kieszeni lub torebki telefonu. 

Przydatność smartwatcha w wakacje – uprawianie sportu

Wakacje to dla bardzo wielu osób czas wzmożonego wysiłku fizycznego lub turystyki odbywanej na łonie natury. Smartwatch ma wiele zalet, które bardzo się w tym czasie przydadzą. 

Ciągły kontakt z ludźmi

Smartwatch pozwala nam sprawdzić w dowolnej chwili, czy ktoś do nas nie dzwoni lub nie pisze. Biegając po lesie, jesteśmy więc na bieżąco z tym, co dzieje się w naszej firmie, rodzinie lub w grupie znajomych bez konieczności zabierania ze sobą telefonu.

Zdjęcia bez samowyzwalacza

Czasem zdarza się, że będąc samotnie w terenie, chcemy zrobić sobie zdjęcie np. na tle ciekawego krajobrazu. Naszym jedynym wyjściem jest zrobienie sobie selfie, które jednak bardzo ogranicza sposób ukazania naszej sylwetki na tle fotografowanego obiektu. Możemy więc liczyć na to, że akurat w niezbyt chętnie uczęszczanym miejscu szczęśliwie trafi się ktoś pomocny, kto zrobi nam zdjęcie lub posłużyć się właśnie smartwatchem. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że druga opcja jest znacznie bardziej sensowna i wyzwolenie migawki w telefonie z jego poziomu to zwyczajnie dobry pomysł. 

Smartwatch przeanalizuje sen i zmierzy puls

Ważnym elementem dla sportowca jest zdrowy sen i właściwa regeneracja. Wiedza z tego zakresu jest czymś ważnym dla każdego, kto poważnie traktuje swoje podejście do sportu. Pomiar i analizę takich danych oferują nawet tańsze smartwatche.

Pulsometr to kolejne udogodnienie oferowane przez te urządzenia. Daje możliwość monitorowania tętna podczas wysiłku fizycznego. Dzięki niemu możemy bardziej analitycznie podejść do przebiegu swojego treningu.

Wirtualny trener

Dodatkowe funkcje smartwatchy skupiają się na kontroli zaplanowanych treningów. Ich charakterystyka potrafi bardziej lub mniej różnić się między sobą. Warto tutaj wymienić możliwość sprawdzania dystansu, tempa i zapisywania rezultatów w archiwum wyników. To dość ważna wiedza z punktu widzenia planu treningowego, która często umyka nam bez stosowania technologicznych nowinek. Niektóre ze smartwatchy mają również funkcję motywowania do wysiłku, gdy pomiary naszej aktywności wypadają przeciętnie. Kiedy za mało się ruszasz  Twój smartwatch Ci o tym przypomni.

GPS

Podczas poruszania się po nieznanym terenie przydatną opcją jest wbudowany GPS. Zaletą smartwatcha będzie dyskrecja i poręczność podczas jego użytkowania. To dużo wygodniejsze niż noszenie przy sobie smartfona.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*