JAKI PĘDZEL DO PODKŁADU WYBRAĆ?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś praktycznie każda kobieta używa podkładu. W świetny sposób maskuje on nasze niedoskonałości, wyrównuje koloryt skóry oraz sprawia, że jest ona bardziej świetlista. Trzeba jednak przyznać, że wybór odpowiedniego podkładu, wcale nie jest łatwy. Musi mieć on odpowiedni odcień, byśmy mogli czuć się w nim naprawdę komfortowo. Jednak czy tylko wybór podkładu jest trudny? Tak samo trudny jest wybór akcesoriów, którymi taki podkład nakładamy.

Akcesoria do nakładania podkładu

Takich akcesoriów jest naprawdę wiele. Można zakupić sobie chociażby miękką gąbeczkę, która pomoże nam w równomiernym nakładaniu kosmetyku. Wiele kobiet decyduje się także na użycie silikonowej gąbeczki. Inne natomiast nakładają podkład palcami. Nie jest to jednak higieniczny sposobów. Wszystkie bakterie, które mamy na naszych rękach, przekładamy w takim momencie na twarz. To jest natomiast najgorsze co możemy sobie zrobić. Poza tym na naszej skórze pozostają wówczas odciski palców, a my same całe jesteśmy wybrudzone. To zdecydowanie nie jest opcja dla kobiet, które cenią sobie ład i porządek.

Gruby pędzel z miękkim włosiem

Dlatego też bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest kupno pędzla do podkładu. Oczywiście na rynku jest ich wiele i czasem możemy czuć się nieco zagubione, gdy mamy dokonać zakupu. Warto jednak przede wszystkim zadać sobie pytanie, jaką konsystencję ma mój podkład. Jeśli używamy takiego, który jest mocno kryjący, zapewne będzie on także gęsty. Lekkie podkłady mają to do siebie, że bardzo często są płynne. Dlatego po chwili spływają nam z palca. Konsystencja podkładu ma wpływ na to, jaki pędzel powinnyśmy wybrać. Dla tego bardzo gęstego, idealny będzie miękki pędzel, jednak z mocnym trzonkiem. Podkład tego typu nieco trudniej nałożyć, jednak włosie nie może być zbyt szorstkie. W końcu nakładamy produkt na twarz, dlatego wszystko musi być wykonane delikatnie. Dzięki temu nie podrażnimy skóry, która po takich eksperymentach z twardym włosiem pędzla, mogłabym nie wyglądać zbyt dobrze.

Jeśli natomiast chodzi o bardzo płynny podkład, tutaj potrzebujemy już nieco twardszego włosia, bardziej zbitego. Podkład bowiem musi być idealnie na nim osadzony i przeniesiony na naszą twarz. Oczywiście kupując taki pędzel za każdym razem musimy sprawdzać, jak wygląda trzonek. Jeśli jest on słabo osadzony, wówczas po jakimś czasie nasz pędzel się rozpadnie. Dlatego zdecydowanie nie warto kupować najtańszych pędzli. Są one bowiem bardzo często wykonane z włosia twardego, które nie sprzyja naszej skórze.
Mamy oczywiście także wybór jeśli chodzi o samo włosie. Może być ono naturalne bądź też syntetyczne. Włosie naturalne pochodzi o zwierząt, jednak jego pobieranie nie ma żadnego wpływu na ich życie. Wyczesuje się je, jednak żadne zwierze nie ponosi przy tym śmierci, co często jest problematyczną kwestią dla wielu kobiet.

Jaki zatem powinien być pędzel do podkładu? Przede wszystkim trzeba go dobrać do konsystencji produktu, jakim się posługujemy. Musi być on zbity, mocno osadzony na trzonku i z wyższej półki cenowej. To sprawi, że nakładanie makijażu będzie niezwykle proste.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*