Jak najlepiej dobierać bieliznę?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniej bielizny to nie tylko dopasowanie jej do ubrań, ale przede wszystkim komfort noszenia. Każdy powinien dobrać ją według wygody. Zobacz, jak najlepiej ją wybrać.

Dla tradycjonalistów

Najbardziej typowym i tradycyjnym modelem męskiej bielizny są slipy. Cieszą się one niesłabnącą popularnością. Mężczyźni noszą je bez względu na wiek i wagę. Producenci oferują wiele kroi, wśród których łatwo wybrać odpowiedni dla siebie. Pomiędzy sobą różnią się one przede wszystkim umiejscowieniem szwów oraz kształtem materiałów, z których zostały uszyte.

Wielu mężczyzn preferuje bezszwowe slipy, uszyte z jednego kawałka materiału. Zapewniają one maksymalną wygodę, ponieważ nie ma możliwości, żeby szew w jakikolwiek sposób uciskał i powodował dyskomfort. Będą idealne w przypadku noszenia garniturów albo letnich, cienkich spodni.

Inne modele mogą posiadać przeszycie pionowe, które biegnie z przodu. Może ono jednak powodować uczucie dyskomfortu. Dostępne sa także slipy z przeszyciem poziomym, biegnącym w połowie bielizny. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu slipy przylegają dokładnie do ciała. Szeroki wybór slipów męskich można znaleźć na stronie https://bodyciao.pl/pl/c/Slipy-meskie/11.

Komfort i wygoda

Równie popularne co slipy są bokserki. Można wybierać spośród modeli oferujących różny stopień dopasowania, od bardzo ciasnych, dokładnie opinających ciało, po luźne modele. Te drugie dostępne są na stronie https://bodyciao.pl/pl/c/Bokserki-meskie-luzne/8. Ten model bielizny męskiej sprawdzi się dobrze na przykład podczas uprawiania sportu.

Duża ilość mężczyzn woli luźniejsze modele bokserek. Są one przewiewne, co jest istotne zwłaszcza latem. Nogawki tego rodzaju bielizny mogą kończyć się tuż przed pośladkami, ale producenci oferują również modele z przedłużeniem nogawek. Część bokserek posiada wycięcie w kształcie rozporka, które jest ułatwieniem podczas korzystania z toalety.

Najbardziej luźne

Od i tak luźnych bokserek bardziej lekkie są szorty. Nie przylegają one do ciała i posiadają dłuższe nogawki. Często z przodu mają rozcięcie, które zapinane jest na guziki. Bokserki często są pstrokate, natomiast szorty posiadają zazwyczaj proste geometryczne wzory albo są jednokolorowe. Ten model bielizny w szerokiej ofercie znajdziesz tutaj: https://bodyciao.pl/pl/c/Bokserki-meskie-Szorty/12.

Dla nieco bardziej odważnych

Stringi są najmniej popularnym modelem bielizny męskiej. Część panów ceni je jednak za nieodznaczanie się pod spodniami, co jest korzystne zwłaszcza latem, podczas wysokich temperatur.

Jaki materiał jest najlepszy?

Tak slipy, jak i bokserki czy szorty, powinny zostać wykonane z bawełny. Syntetyczne materiały posiadają gorsze właściwości i wpływają na przegrzewanie się delikatnych miejsc intymnych. Mogą powodować także odparzenia i zmiany skórne. Dla nadania bieliźnie męskiej elastyczności dodaje się do materiału domieszkę włókien syntetycznych, najczęściej poliestru. Nie wpływa to jednak negatywnie na jakość produktów.

Na rynku dostępne są modele wykonane z antybakteryjnych materiałów. Posiadają one właściwości hypoalergiczne, dzięki czemu przeciwdziałają namnażaniu się bakterii. Ma to pozytywny wpływ na komfort noszenia bielizny.

Warto kupować bieliznę wyższej jakości, która nie prześwituje i nie rozciąga się zbytnio. Jeśli natomiast wybieramy tańsze modele, należy dosyć często je zmieniać.

Jak dobrać rozmiar?

Niezależnie od wybranego modelu, bielizna musi odpowiadać noszonemu rozmiarowi. Węższe bokserki oraz slipy powinny opinać ciało, przylegając dokładnie do pośladków, jednak jednocześnie nie powodując uczucia niedopasowania. Zbyt mały rozmiar nie dość, że wygląda nieestetycznie, to może powodować ucisk części intymnych.

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*